Projekt Hardro©k Štúra 2015

Víziou projektu Hardro©k Štúra je propagácia slovenskej kultúry a divadelnej tvorby v rámci osláv 200-tého výročia narodenia Ľudovíta Štúra a teda roku Ľ.Štúra 2015 vyhlásenom vládou Slovenskej republiky. Prostredníctvom projektu s názvom Hardro©k Štúra, bude táto významná osobnosť slovenských dejín prezentovaná v hre s rovnomenným názvom pred širokou verejnosťou v Trnave a v okolitých mestách.

[ DEMOscéna na festivaloch ]

Divadlo DEMOscéna má ambíciu prezentovať svoju tvorbu na viacerých multižánrových festivaloch pred širokou verejnosťou v rôznych lokalitách Slovenska. Rovnako sa bude divadlo uchádzať o účasť na amatérskych divadelných festivaloch v zahraničí.

Projekt, ktorý spojí divadlo a výtvarné umenie, bude trvať celý rok. Nové divadelné hry budú prezentované prostredníctvom jedinečných umeleckých diel – obrazov, namaľovaných mladými slovenskými maliarskymi talentami.
Túto spoluprácu iniciuje divadlo DEMOscéna a zastrešuje OZ DEMOscéna. Jej cieľom je prezentácia slovenského umenia v kombinácii
– divadlo a obrazy –
Každý maliar dostane do rúk scenár a podľa vlastného uváženia a fantázie namaľuje obraz, ktorý bude slúžiť na propagáciu vybranej hry.

Projekt Divadelné obrazy vyvrcholí vernisážou umeleckých diel v roku 2016, počas ktorej budú výsledky tohto projektu a súčasne jednotliví autori a ich diela spoločne vystavené.

Pre viac informácií kontaktujte: divadlo.demoscena@gmail.com